Guide:Splicing/Recipe T1: Difference between revisions
From Growtopia
More actions
>ItsJustMeDude666 mNo edit summary |
>ItsJustMeDude666 mNo edit summary |
||
| Line 300: | Line 300: | ||
|{{ItemLink|Brown Shoes}} | |{{ItemLink|Brown Shoes}} | ||
|Splicing [[Brown Block]] Seed + [[Cave Background]] Seed. | |Splicing [[Brown Block]] Seed + [[Cave Background]] Seed. | ||
|- | |||
|{{ItemLink|Bunny Mask}} | |||
|Splicing [[Magic Egg]] + [[Flowery Wallpaper]] Seed. | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Bush}} | |{{ItemLink|Bush}} | ||
|Splicing [[Poppy]] Seed + [[Rose]] Seed. | |Splicing [[Poppy]] Seed + [[Rose]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Cyclopean Visor}} | |{{ItemLink|Cyclopean Visor}} | ||
Revision as of 09:19, 21 February 2022
Tier 1
Tier 2
| Items | Splicing Recipes |
|---|---|
| Cave Column | Splicing Cave Dirt Seed + Dark Cave Background Seed. |
| Door | Splicing Dirt Seed + Cave Background Seed. |
| Glass Pane | Splicing Rock Seed + Lava Seed. |
| Grass | Splicing Dirt Seed + Rock Seed. |
| Lava Rock | Splicing Cave Background Seed + Lava Seed. |
| Martian Tree | Splicing Martian Soil Seed + Mars Rock Seed. |
| Sign | Splicing Cave Background Seed + Rock Seed. |
| Wood Block | Splicing Dirt Seed + Lava Seed. |
Tier 3
| Items | Splicing Recipes |
|---|---|
| Amber Glass | Splicing Dirt Seed + Glass Pane Seed. |
| Bricks | Splicing Rock Seed + Grass Seed. |
| Cargo Shorts | Splicing Dirt Seed + Wood Block Seed. |
| Crappy Sign | Splicing Dirt Seed + Door Seed. |
| Daisy | Splicing Dirt Seed + Grass Seed. |
| Happy Joy Plaque | Splicing Door Seed + Cave Background Seed. |
| Mushroom | Splicing Cave Background Seed + Grass Seed. |
| Pointy Sign | Splicing Door Seed + Sign Seed. |
| Rock Background | Splicing Rock Seed + Door Seed. |
| Rose | Splicing Grass Seed + Lava Seed. |
| Super Crate Box | Splicing Dirt Seed + Sign Seed. |
| Terracotta Pot | Splicing Martian Tree Seed + Martian Soil Seed. |
| Torch | Splicing Sign Seed + Lava Seed. |
| Wheat | Splicing Grass Seed + Sand Seed. |
| Wooden Background | Splicing Grass Seed + Door Seed. |
| Wooden Platform | Splicing Wood Block Seed + Grass Seed. |