Guide:Splicing/Recipe T6: Difference between revisions
From Growtopia
Jump to navigationJump to search
>ItsJustMeDude666 m →Tier 8 |
>ItsJustMeDude666 m →Tier 8 |
||
| Line 327: | Line 327: | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Antidote}} | |{{ItemLink|Antidote}} | ||
|Splicing [[ | |Splicing [[Apple]] Seed + [[Blueberry]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Backpack}} | |{{ItemLink|Backpack}} | ||
| Line 333: | Line 333: | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Blue Glass Block}} | |{{ItemLink|Blue Glass Block}} | ||
|Splicing [[ | |Splicing [[Blue Block]] Seed + [[Glass Block]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Blue Star Wallpaper}} | |{{ItemLink|Blue Star Wallpaper}} | ||
| Line 339: | Line 339: | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Checkered Pajamas}} | |{{ItemLink|Checkered Pajamas}} | ||
|Splicing [[ | |Splicing [[Bed]] Seed + [[Checker Wallpaper]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Clown Shoes}} | |{{ItemLink|Clown Shoes}} | ||
| Line 351: | Line 351: | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Dark Blue Block}} | |{{ItemLink|Dark Blue Block}} | ||
|Splicing [[ | |Splicing [[Blue Block]] Seed + [[Grimstone]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Das Red Balloon}} | |{{ItemLink|Das Red Balloon}} | ||
| Line 378: | Line 378: | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Long Black Bangs}} | |{{ItemLink|Long Black Bangs}} | ||
|Splicing [[ | |Splicing [[Big Old Down Arrow]] Seed + [[Black Block]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Long Blonde Bangs}} | |{{ItemLink|Long Blonde Bangs}} | ||
|Splicing [[ | |Splicing [[Big Old Down Arrow]] Seed + [[Sandstone Wall]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Military Radio}} | |{{ItemLink|Military Radio}} | ||
|Splicing [[ | |Splicing [[Sheet Music: Sharp Piano]] Seed + [[Biohazard Sign]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Music Box}} | |{{ItemLink|Music Box}} | ||
| Line 391: | Line 391: | ||
|{{ItemLink|Note Block}} | |{{ItemLink|Note Block}} | ||
|Splicing [[Blue Block]] Seed + [[Olde Timey Radio]] Seed. | |Splicing [[Blue Block]] Seed + [[Olde Timey Radio]] Seed. | ||
|- | |||
|{{ItemLink|Outie Block}} | |||
|Splicing [[Bubble Wrap]] Seed + [[Pastel Aqua Block]] Seed. | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Peg Leg}} | |{{ItemLink|Peg Leg}} | ||
| Line 399: | Line 402: | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Purple Block}} | |{{ItemLink|Purple Block}} | ||
|Splicing [[ | |Splicing [[Blue Block]] Seed + [[Red Block]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Red Sweatpants}} | |{{ItemLink|Red Sweatpants}} | ||
| Line 405: | Line 408: | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Rustic Fence}} | |{{ItemLink|Rustic Fence}} | ||
|Splicing [[ | |Splicing [[Picket Fence]] Seed + [[Crappy Sign]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Screen Door}} | |{{ItemLink|Screen Door}} | ||
| Line 411: | Line 414: | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Seagull}} | |{{ItemLink|Seagull}} | ||
|Splicing [[ | |Splicing [[Rubber Ducky]] Seed + [[Seaweed]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Secret Of Growtopia}} | |{{ItemLink|Secret Of Growtopia}} | ||
|Splicing [[ | |Splicing [[Secret Passage]] Seed + [[Sheet Music: Blank]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Sheet Music: Bass Note}} | |{{ItemLink|Sheet Music: Bass Note}} | ||
|Splicing [[ | |Splicing [[Blue Block]] Seed + [[Sheet Music: Blank]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Ski Cap}} | |{{ItemLink|Ski Cap}} | ||
| Line 423: | Line 426: | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Sugar Cane}} | |{{ItemLink|Sugar Cane}} | ||
|Splicing [[ | |Splicing [[Happy Joy Plaque]] Seed + [[Seaweed]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Swiss Cheese Block}} | |{{ItemLink|Swiss Cheese Block}} | ||
| Line 438: | Line 441: | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Western Building}} | |{{ItemLink|Western Building}} | ||
|Splicing [[ | |Splicing [[Tenement Building]] Seed + [[Sand]] Seed. | ||
|} | |} | ||