Guide:Splicing/Recipe T6: Difference between revisions
From Growtopia
Jump to navigationJump to search
>ItsJustMeDude666 m →Tier 6 |
>ItsJustMeDude666 m →Tier 7 |
||
| Line 288: | Line 288: | ||
|{{ItemLink|Sexy Boxers}} | |{{ItemLink|Sexy Boxers}} | ||
|Splicing [[Polka Dot Block]] Seed + [[Rose]] Seed. | |Splicing [[Polka Dot Block]] Seed + [[Rose]] Seed. | ||
|- | |||
|{{ItemLink|Sheet Music: Flat Piano}} | |||
|Splicing [[Sheet Music: Piano Note]] Seed + [[Rock]] Seed. | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Sheet Music: Flat Sax}} | |||
|Splicing [[Sheet Music: Sax Note]] Seed + [[Rock]] Seed. | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Sheet Music: Sharp Piano}} | |{{ItemLink|Sheet Music: Sharp Piano}} | ||
|Splicing [[Sheet Music: Piano Note]] Seed + [[Death Spikes]] Seed. | |Splicing [[Sheet Music: Piano Note]] Seed + [[Death Spikes]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Sheet Music: | |{{ItemLink|Sheet Music: Sharp Sax}} | ||
|Splicing [[Sheet Music: | |Splicing [[Sheet Music: Sax Note]] Seed + [[Death Spikes]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Shredded T-Shirt}} | |{{ItemLink|Shredded T-Shirt}} | ||
| Line 304: | Line 310: | ||
|Splicing [[Pointy Sign]] Seed + [[Sidewalk]] Seed. | |Splicing [[Pointy Sign]] Seed + [[Sidewalk]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ | |{{Sprite|Tangram Block A}} [[Tangram Block]] | ||
|Splicing [[Checker Wallpaper]] Seed + [[Grey Block]] Seed. | |Splicing [[Checker Wallpaper]] Seed + [[Grey Block]] Seed. | ||
|- | |- | ||