Guide:Splicing/Recipe T1: Difference between revisions
From Growtopia
Jump to navigationJump to search
>KenaaGT mNo edit summary |
>ItsJustMeDude666 m →Tier 5 |
||
| Line 253: | Line 253: | ||
!Items | !Items | ||
!Splicing Recipes | !Splicing Recipes | ||
|- | |||
|{{ItemLink|Barn Block}} | |||
|Splicing [[Super Crate Box]] Seed + [[Red Block]] Seed. | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Biker Stache}} | |{{ItemLink|Biker Stache}} | ||
| Line 394: | Line 397: | ||
|{{ItemLink|Worthless Rags}} | |{{ItemLink|Worthless Rags}} | ||
|Splicing [[Dirt]] Seed + [[Mud Glob]] Seed. | |Splicing [[Dirt]] Seed + [[Mud Glob]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Window Curtains}} | |{{ItemLink|Window Curtains}} | ||
Revision as of 12:04, 14 June 2021
Tier 1
Tier 2
| Items | Splicing Recipes |
|---|---|
| Cave Column | Splicing Cave Dirt Seed + Dark Cave Background Seed. |
| Door | Splicing Dirt Seed + Cave Background Seed. |
| Glass Pane | Splicing Rock Seed + Lava Seed. |
| Grass | Splicing Dirt Seed + Rock Seed. |
| Lava Rock | Splicing Cave Background Seed + Lava Seed. |
| Martian Tree | Splicing Martian Soil Seed + Mars Rock Seed. |
| Sign | Splicing Cave Background Seed + Rock Seed. |
| Wood Block | Splicing Dirt Seed + Lava Seed. |
Tier 3
| Items | Splicing Recipes |
|---|---|
| Amber Glass | Splicing Dirt Seed + Glass Pane Seed. |
| Bricks | Splicing Rock Seed + Grass Seed. |
| Cargo Shorts | Splicing Dirt Seed + Wood Block Seed. |
| Crappy Sign | Splicing Dirt Seed + Door Seed. |
| Daisy | Splicing Dirt Seed + Grass Seed. |
| Happy Joy Plaque | Splicing Door Seed + Cave Background Seed. |
| Mushroom | Splicing Cave Background Seed + Grass Seed. |
| Pointy Sign | Splicing Door Seed + Sign Seed. |
| Rock Background | Splicing Rock Seed + Door Seed. |
| Rose | Splicing Grass Seed + Lava Seed. |
| Super Crate Box | |
| Terracotta Pot | Splicing Martian Tree Seed + Martian Soil Seed. |
| Torch | Splicing Sign Seed + Lava Seed. |
| Wheat | Splicing Grass Seed + Sand Seed. |
| Wooden Background | Splicing Grass Seed + Door Seed. |
| Wooden Platform | Splicing Wood Block Seed + Grass Seed. |