Guide:Splicing/Recipe T6: Difference between revisions
From Growtopia
Jump to navigationJump to search
>ItsJustMeDude666 m →Tier 8 |
>ItsJustMeDude666 m →Tier 7 |
||
| Line 167: | Line 167: | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Ancient Stone Gate}} | |{{ItemLink|Ancient Stone Gate}} | ||
|Splicing [[ | |Splicing [[Portcullis]] Seed + [[Sandstone Wall]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Apple}} | |{{ItemLink|Apple}} | ||
|Splicing [[ | |Splicing [[Blueberry]] Seed + [[Red Bricks]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Barky's Mask}} | |{{ItemLink|Barky's Mask}} | ||
| Line 182: | Line 182: | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Big Old Down Arrow}} | |{{ItemLink|Big Old Down Arrow}} | ||
|Splicing [[ | |Splicing [[Devil Horns]] Seed + [[Pointy Sign]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Blue Block}} | |{{ItemLink|Blue Block}} | ||
|Splicing [[ | |Splicing [[Blueberry]] Seed + [[Bricks]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Brainwave Capacitor}} | |{{ItemLink|Brainwave Capacitor}} | ||
| Line 197: | Line 197: | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Clown Nose}} | |{{ItemLink|Clown Nose}} | ||
|Splicing [[ | |Splicing [[Tomato]] Seed + [[Happy Joy Plaque]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Clown Pants}} | |{{ItemLink|Clown Pants}} | ||
| Line 228: | Line 228: | ||
|{{ItemLink|Grey Hair Bun}} | |{{ItemLink|Grey Hair Bun}} | ||
|Splicing [[Olde Timey Radio]] Seed + [[Grey Block]] Seed. | |Splicing [[Olde Timey Radio]] Seed + [[Grey Block]] Seed. | ||
|- | |||
|{{ItemLink|Ice Crust Block}} | |||
|Splicing [[Water Bucket]] Seed + [[Glass Block]] Seed. | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Just One Boxing Glove}} | |{{ItemLink|Just One Boxing Glove}} | ||
|Splicing [[ | |Splicing [[Blueberry]] Seed + [[Red Block]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Lattice Background}} | |{{ItemLink|Lattice Background}} | ||
| Line 236: | Line 239: | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Long Black Hair}} | |{{ItemLink|Long Black Hair}} | ||
|Splicing [[ | |Splicing [[Portcullis]] Seed + [[Black Block]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Monster Feet}} | |{{ItemLink|Monster Feet}} | ||