Guide:Splicing/Recipe T6: Difference between revisions
From Growtopia
Jump to navigationJump to search
>ItsJustMeDude666 m →Tier 9 |
>ItsJustMeDude666 mNo edit summary |
||
| Line 128: | Line 128: | ||
|{{ItemLink|Staircase}} | |{{ItemLink|Staircase}} | ||
|Splicing [[Red Wood Wall]] Seed + [[Wooden Platform]] Seed. | |Splicing [[Red Wood Wall]] Seed + [[Wooden Platform]] Seed. | ||
|- | |||
|{{ItemLink|Stalactite}} | |||
|Splicing [[Dark Cave Background]] Seed + [[Death Spikes]] Seed. | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Stalagmite}} | |{{ItemLink|Stalagmite}} | ||
|Splicing [[Cave Dirt]] Seed + [[Death Spikes]] Seed. | |Splicing [[Cave Dirt]] Seed + [[Death Spikes]] Seed. | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Sword}} | |{{ItemLink|Sword}} | ||
| Line 485: | Line 485: | ||
|{{ItemLink|Air Vent}} | |{{ItemLink|Air Vent}} | ||
|Splicing [[Air Duct]] Seed + [[Window]] Seed. | |Splicing [[Air Duct]] Seed + [[Window]] Seed. | ||
|- | |||
|{{ItemLink|Antler Hat}} | |||
|Splicing [[Das Red Balloon]] Seed + [[Cuzco Wall Mount]] Seed. | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Big Old Up Arrow}} | |{{ItemLink|Big Old Up Arrow}} | ||
| Line 813: | Line 816: | ||
|{{ItemLink|Sequoia Tree}} | |{{ItemLink|Sequoia Tree}} | ||
|Splicing [[Palm Tree]] Seed + [[Wooden Background]] Seed. | |Splicing [[Palm Tree]] Seed + [[Wooden Background]] Seed. | ||
|- | |||
|{{ItemLink|Sheet Music: Repeat Begin}} | |||
|Splicing [[Sheet Music: Blank]] Seed + [[Race Start Flag]] Seed. | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Sheriff's Vest}} | |{{ItemLink|Sheriff's Vest}} | ||
| Line 834: | Line 840: | ||
|{{ItemLink|Steam Crossover}} | |{{ItemLink|Steam Crossover}} | ||
|Splicing [[Lattice Background]] Seed + [[Steam Tubes]] Seed. | |Splicing [[Lattice Background]] Seed + [[Steam Tubes]] Seed. | ||
|- | |||
|{{ItemLink|Steam Funnel}} | |||
|Splicing [[Big Old Sideways Arrow]] Seed + [[Steam Tubes]] Seed. | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Steam Funnel - Down}} | |||
|Splicing [[Big Old Down Arrow]] Seed + [[Steam Tubes]] Seed. | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Steam Funnel - Up}} | |||
|Splicing [[Big Old Up Arrow]] Seed + [[Steam Tubes]] Seed. | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Steam Gear}} | |{{ItemLink|Steam Gear}} | ||
| Line 843: | Line 858: | ||
|{{ItemLink|Steam Pipe}} | |{{ItemLink|Steam Pipe}} | ||
|Splicing [[Copper Plumbing]] Seed + [[Steam Tubes]] Seed. | |Splicing [[Copper Plumbing]] Seed + [[Steam Tubes]] Seed. | ||
|- | |||
|{{ItemLink|Steam Piston}} | |||
|Splicing [[Viney Block]] Seed + [[Steam Tubes]] Seed. | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Steam Riser Bellows}} | |{{ItemLink|Steam Riser Bellows}} | ||